MEETINGS WITH ART

The series of Meetings with Art, organised and held in the ARTYKWARIAT gallery, are intended to familiarise listeners with the art world as such and the rules governing the art market. The issues raised within the meetings include the organisation and functioning of the art market, works of art as a part of the investment wallet, safe purchase, and the assessment of paintings, silver, and porcelain, among others.

MEETINGS WITH ART provide an excellent opportunity to get to know the current tendencies of both the international and domestic market and become a firmer player on the art market.

ART Déco. Biżuteria, która nigdy nie wychodzi z mody

28.11.2019 (czwartek)  godz. 19:00
prelegent: Anna Dobaczewska
 

Określenie szalone lata 20./30. w kontekście twórczości biżuteryjnej nie wydaje się ani trochę przesadzone. Ten niezwykle barwny, niczym nieskrępowany okres, dawał artystom możliwość swobodnego poruszania się między różnymi gałęziami sztuk. Wielka trójca: architektura/rzeźba/malarstwo stanęły na równi z wytwórczością, do tej pory rzemieślniczą, zapraszając ją do panteonu sztuki przez duże „S”. Powstające zaledwie przez dekadę drobne precjoza jubilerskie dzięki awangardowym, często wymykającym się jednoznacznej kategoryzacji projektom, do dzisiaj cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie.

Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny!

MISTRZ PÓŁMROKU - Odo Dobrowolski

10.10.2019 (czwartek)  godz. 19:00
prelegent: Michał Jost-Prześlakowski
 
Nasz bohater - Odo Dobrowolski, jako temat swojej twóczości, szczególnie upodobał sobie miasto. Prześledźmy jak miasta przedstawiane były w sztuce na przestrzeni wieków, by wraz z zapomnianym polskim malarzem, przenieść się do Paryża początków XX wieku i poznać jego mroczne oblicze. 
 
Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny!

Dzień Wolnej Sztuki: Miłość

27.04.2019 (sobota)  godz. 12:00

Każde dzieło sztuki ma swoją historię do opowiedzenia. Wystarczy się w nią wsłuchać. 
 
Tematem przewodnim tegorocznej edycji Dnia Wolnej Sztuki  jest "Miłość". Zapraszamy do posłuchania historii o miłości, które do opowiedzenia mają nasze obrazy, grafiki, porcelana i biżuteria.

Poznamy Erté – wszechstronnego artystę, przedstawiciela art déco, tworzącego z miłości do mody, którą z kolei pokochały tysiące kobiet na całym świecie.
 
Pośród atłasów, szyfonów i koronek odmalowanych na obrazie Władysława Czachórskiego poszukamy odpowiedzi na pyatnie czy ktoś kto nigdy nie kochał potrafi opowiadać o miłości? 
 
Dowiemy się jak chora, toksyczna miłość Augusta II Mocnego do dóbr doczesnych wpłynęła na historię porcelany. 
 
Przeniesiemy się do epoki wiktoriańskiej żeby dokładnie przyjrzeć się biżuterii tworzonej według tajemniczego miłosnego kodu.  
 
Zapraszamy serdecznie wszystkich, bo kto nie lubi historii o miłości?

SZTUKA JEST W...MÓZGU PATRZĄCEGO

21.03.2019 (czwartek)  godz. 19:00
prelegent: Aleksandra Kargul

Co dzieje się w naszych mózgach, kiedy doświadczamy dzieł sztuki? Jak – wedle nauk o mózgu – patrzymy na obrazy? I wreszcie, jak najnowsze odkrycia z zakresu neuronauk wpływają na oblicze współczesnej historii sztuki?

Na te i inne pytania, podczas spotkania, którego głównym tematem będzie krótkie podsumowanie badań z zakresu stosunkowo nowej dziedziny wiedzy, jaką jest neuroestetyka w odniesieniu do sztuk wizualnych, odpowie Aleksandra Kargul - historyk sztuki i kognitywistka.

Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny!

Erté - Fenomen Art Déco

21.02.2019 (czwartek)  godz. 19:00
prelegent: Michał Jost-Prześlakowski

Artykwariat zaprasza w podróż do epoki jazzu, foxtrota, rewii na Broadwayu i dynamicznego rozwoju mody kobiecej, w szalone lata dwudzieste…
 
Skąd wziął się przepych art déco? Co zadecydowało o jego zasięgu i popularności, ale przede wszystkim kto nazywany jest ojcem tego stylu i jak opanował ówczesny świat mody, teatru, projektowania i grafiki. O tym opowie Michał Jost-Prześlakowski.
 
Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny!

Sztuka czy biznes? - spotkanie autorskie z Dorotą Żaglewską

22.11.2018 (czwartek)  godz. 19:00
gość specjalny: Dorota Żaglewska
prowadzenie: Julia Błaszczyńska

Książka "Sztuka czy biznes?" to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy choć w małym stopniu interesują się rynkiem sztuki. Dorota Żaglewska, z perspektywy badacza i praktyka, opowiada w niej o osobliwościach rynku sztuki i antyków, demaskuje absurdy i obnaża rynkowe mity.
 
Na spotkaniu podzieli się wrażeniami i motywacjami towarzyszącymi pisaniu książki, a przede wszystkim odkryje przed nami sekrety antykwariuszy!
 
Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny!

Malarskie morskie opowieści

18.10.2018 (czwartek)  godz. 19:00
prelegent: Martyna Kliks

Obieramy kurs na malarskie morskie opowieści!

Zapraszamy na pokład Artykwariatu w rejs po holenderskim malarstwie marynistycznym. Za sterami Martyna Kliks, która opowie o burzliwej historii związku Holendrów z morzem, o historii pełnej zwrotów akcji, wzlotów i upadków. Pożeglujmy wspólnie, pod banderą Artykwariatu, po historycznych falach odmalowanych na marinach z naszej kolekcji!

Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny!

#WOJNA #KOBIETA #HOLLYWOOD

08.03.2018 (czwartek) godz. 19.00
prelegent: Anna Dobaczewska

WOJNA. KOBIETA. HOLLYWOOD. Tak. Paradoksalnie istnieje coś, co łączy ze sobą te trzy hasła. BIŻUTERIA.

Błyszcząca, pełna rozmachu, jak Hollywood. Wybuchająca złotym ogniem, jak Wojna. Jednym słowem indywidualna i wyjątkowa, jak każda Kobieta. O biżuterii powstającej w czasach kiedy Hollywood przeżywało swój złoty wiek, a świat mierzył się z kolejnym doświadczeniem wojny opowie Anna Dobaczewska.

Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny! Serdecznie zapraszamy!

Co właściwie sprawia, że dawna porcelana jest tak odmienna, tak pociągająca?*

25.01.2018 (czwartek)  godz. 19:00
prelegent: Julia Błaszczyńska

Co właściwie sprawia, że porcelanowe dzieła sztuki są obiektem pożądania kolekcjonerów na całym świecie? Co właściwie sprawia, że porcelana nazywana jest białym złotem, skoro znajduje się w większości polskich domów? Co właściwie sprawia, że w jedynej manufakturze w Polsce na 100 przedmiotów porcelanowych, do sprzedaży dopuszczonych zostaje zaledwie kilka? Czy porcelanowa gorączka nie jest wynikiem jednej wielkiej spekulacji?
Zapraszamy na "Spotkanie ze sztuką" podczas, którego Julia Błaszczyńska prześwietli porcelanowe cuda na wylot!

Spotkanie na charakter otwarty. Wstęp jest wolny! Serdecznie zapraszamy!

Richard Hamilton jest twórcą jednej z pierwszych prac zaliczanych do Pop-artu, zatytułowanej: "Co właściwie sprawia, że dzisiejsze mieszkania są tak odmienne, tak pociągające?". Trawestacja tytułu jednego z najważniejszych dzieł Pop-artu wskazuje na mechanizm fetyszyzacji przedmiotów codziennego użytku: pop-artyści stawiali przedmioty na piedestale, podobnie jak w XVIII wieku robili to królewscy kolekcjonerzy porcelany.  

Fabryka secesji

23.11.2017 (czwartek)  godz. 19:00
prelegent: Michał Błaszczyński

Secesja to płynność form, organiczność kształtów, piękny detal i dbałość o każdy szczegół. Co się dzieje, kiedy efemeryczny świat secesyjnej sztuki spotyka się z brutalną realnością fabryki?

Podczas najbliższego spotkania ze sztuką Michał Błaszczyński opowie o połączeniu pozornie niemożliwym, czyli o działalności tytułowej „Fabryki secesji” - niemieckiej firmie WMF, słynącej z najpiękniejszych wyrobów stylu Art Nouveau.

Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp jest wolny! Serdecznie zapraszamy!

Carpetology Academy. Carpet - a work of art on the floor

Kolejne już wydarzenie z serii Spotkań ze Sztuką odbędzie się w galerii  ARTYKWARIAT w czwartek 17 listopada 2016 o godzinie 19.00. Poprowadzi je kolekcjoner i znawca kobierców - Pan Mikołaj Pietraszak-Dmowski. Spotkanie będzie miało charakter otwarty, po to by móc bez ograniczeń zgłębiać tajemice dywanów, ich proweniencji, wykonania i wzorów. Obiekty z kolekcji prelegenta będą tworzyć niepowtarzalną przestrzeń do empirycznego doświadczania dzieła sztuki. WSTĘP oczywiście WOLNY! Zapraszamy!

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci przybycia telefonicznie 618551016 lub mailowo info@artykwariat.pl

Pros and cons. Polish art and antique market today

27 października 2016 roku o godz. 19:00 zapraszamy do galerii ARTYKWARIAT na Spotkanie ze Sztuką poświęcone zagadnieniom rynkowym opartym o aktualne badania. Jak wygląda kondycja współczesnego rynku? Czy tylko falsyfikaty są jego problemem? Co mówią o rynku najważniejsi gracze - galerzyści, aukcjonerzy, eksperci, prawnicy i dziennikarze? Co może poprawić kondycję rynku i jak może wyglądać jego przyszłość? Jak odnieść sukces na tym niełatwym polu? Na te pytania odpowiedzi szukać będzie dr Dorota Żaglewska, autorka rozprawy poświęconej rynkowi antykwarycznemu. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci przybycia telefonicznie 618551016 lub mailowo info@artykwariat.pl

NOC MUZEÓW 21. MAJA 2016

SPORTRETUJ SIĘ!

W tym roku zapraszamy do galerii ARTYKWARIAT na akcję SPORTRETUJ SIĘ! Portrety XIX- i XX-wieczne czekają! Chcesz przenieść się do czasów koronek i atłasów? Marzysz o własnym, historycznym portrecie? Przyjdź do galerii ARTYKWARIAT i zainspiruj się dawną sztuką. Przebierz się za postać z obrazu i stwórz autoportret. Możesz też wybrać  tkaninę, którą pomalujesz lub w której zapozujesz do zdjęcia! Zapraszamy! Sportretuj się!

 

DOWIEDZ SIĘ!

o 19:00 i 22:00 opowiadamy o portretach z kolekcji galerii ARTYKWARIAT

 

NAMALUJ SIĘ!

- przebierz  się w historyczne kostiumy

- namaluj portret

- pomaluj  tkaniny na podstawie wzorników dawnych strojów

ZAPOZUJ!

- zapozuj fotografowi, który wykona pamiątkowe portrety

W NOC MUZEÓW GALERIA  ARTYKWARIAT BĘDZIE OTWARTA DO PÓŁNOCY

SLOW ART DAY, 2016

23. kwietnia br., w samo południe, po raz kolejny będziemy cieszyć się sztuką pooowoooliii.

Już dziś zapraszamy do Galerii ARTYKWARIAT na tegoroczną edycję Dnia Wolnej Sztuki.

Nie będziemy biec truchtem po galerii, obrazy nie będą przelatywać nam przed oczami, a informacje wlatywać jednym a wylatywać drugim uchem. Wręcz przeciwnie, razem z Państwem zatrzymamy się na dłuższą chwilę przy kilku obiektach. Przyjrzymy się im wnikliwie, opiszemy technikę, temat przedstawienia, przybliżymy sylwetkę twórcy lub historię manufaktury, wspólnie zastanowimy się nad funkcją, celowością i przesłaniem danego dzieła. Będziemy rozmawiać o tym, co widać na pierwszy rzut oka i o tym, czego pozornie nie widać a co ujawnia się dopiero przy dokładnym oglądzie.

Każde dzieło sztuki ma swoją historię do powiedzenia. Wystarczy się w nią wsłuchać.

 

W tym roku wydarzenie objęli patronatem:
Gazeta Wyborcza, Gazeta Stołeczna, Co Jest Grane i Radio TOK FM.
www.dzienwolnejsztuki.pl
www.facebook.com/dzienwolnejsztuki

Współpraca mistrzów. O malarskich klanach działających w XIX -wiecznej Holandii.

W dniu 17 marca (czwartek) o godz. 19.00 w ramach cyklicznych Spotkań ze Sztuką zapraszamy na prezentację zatytułowaną: Współpraca mistrzów. O malarskich klanach działających w XIX-wiecznej Holandii. 

Prowadzenie: Karolina Leśnik

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia do 14 marca br. mailowo [info@artykwariat.pl] lub telefonicznie [061 855 10 16].

PRICE PHENOMENON ON THE ART MARKET

18 lutego 2016 r., o godzinie 19:00, w galerii ARTYKWARIAT, ul. Paderewskiego 8 w Poznaniu zapraszamy na Spotkanie poświęcone cenom na rynku sztuki.

"Rozsądna", "zabójcza", "mityczna" - to tylko niektóre z określeń cen przedmiotów artystycznych. Złożone narracje dotyczące cen sprawiają, że nie sposób traktować rynku sztuki podług bezosobowych, ekonomicznych praw. Poprzednie Spotkanie ze Sztuką podsumowaliśmy tezą, wedle której prawidłowa wycena obiektu jest pochodną jego prawidłowej oceny. Ceny mają więc funkcję nie tylko regulowania popytu i podaży, ale też informacyjną. Jak zatem nie pogubić się w ich gąszczu, jak kupować i sprzedawać?  Odpowiedzi na te pytania będzie szukała Dorota Żaglewska.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia do 16 lutego br. mailowo [info@artykwariat.pl] lub telefonicznie [061 855 10 16].

Artist mark, the meaning of signature in Art Market

On 19th November at 19:00 in Artykwariat Gallery in Paderewskiego 8 in Poznań we invited to participate in the lecture about the significance and meaning of the artists signatures in Art Market.

XIX century rapidly changed the artist role in society and art market. Earlier artist was an anonymous and in XIX century he became a genius, whom personality was as much important as his works of art. It became important to mark one work of art and therefore artist signature became desirable. Signature is also useful for specialists because marks on decorative arts: porcelain, glass or metals can easily assigned work of art to the period it presumably was created in. Furthermore work of art which is signatured is also more valuable. This common belief brought to art marked a lot of forgeries. During the lecture we will present you the most common ways of simulating signatures, the most common forgeries and imitations as well as history of signatures within decades. 

Museum Night - 16th May 2015

In this year's Musuem Night we are inviting you to expand knowledge about native Aboroginal Art. In connection with Culture Center "Zamek" in Poznań, we organise an exhibition "Signs and Traces. Modern Aboriginal Art" (10.06. - 16.08.2015). During the Musuem Night we will organise workshops for adults and children about creating Aboriginal paintings.

Program:

19:00 - meeting with Karolina Leśniak "Signs and Traces. Modern Aboriginal Art"

20:00-24:00 - plastic workshops with Urszula Jedynak.

At the Museum Night Artykwariat Gallery will be open till midnight.

What is seen and what is hidden? Among the Leon de Smet Act.

The next "Meetings with Art" will take place on 23th April 2015, at 19:00, in ARTYKWARIAT Gallery, ul. Paderewskiego 8 in Poznań.

Lecturer: Magdalena Dworak - Mróz

Leon de Smet (1881-1966) lived in Ghent and his oeuvre is juxtaposed with masters of impressionism: Claude Monet and Henri la Sidaner, even tought his style was at the edge of impressionism and postimpressionism. De Smet was a member of Sint- Martens - Latem Group since 1913. His works were presented at the Salon in Antwerp, Ghent and Brussels, as well as in parisian Montagne Gallery, Venice Biennale and Leicester and Burlington Galleries in London. In London, at that time he achieved the greatest attention. 

His paintings characterize in typical impressionist, twitched brush strokes and various color palette. "Woman act" from 1927 is an extraordinary work  among the others, because the style of this picture imitates an Art Deco (hard contour, long brush strokes, contrast colour palette).

The painting brings a lot of questions: Where the woman is from? What was her relation with the artist? Was she a creation of imagination or a woman herself? How is it possible that with showing so much of the nudity she managed to left some places of her body unseen? By answering this questions we will try to recognize the women from the painting.  

Antique jewellery. Decoration or art?

Biżuteria to jeden z chętniej wybieranych dodatków damskiej stylizacji. Ciekawie skomponowana z garderobą potrafi zaznaczyć osobowość. Odpowiednio założona podkreśli atuty kobiecego
ciała:długie palce, drobny nadgarstek czy długą szyję. Niewątpliwie jest ozdobą kobiety. Dawna biżuteria posiada jednak dodatkowe atuty, wyróżniające ją na tle współczesnych błyskotek.O tym, co sprawia, że dawna biżuteria może pretendować do miana sztuki, a także o tym, że w przeciwieństwie do malarstwa czy plastyki użytkowej możemy dość łatwo ustalić jej wartość materialną.

 

CENA PIĘKNA. WARSZTATY WIEDEŃSKIE.

W dniu 20 listopada (czwartek), o godz. 19.00

w ramach cyklicznych Spotkań ze Sztuką zapraszamy na prezentację zatytułowaną:

Cena piękna. Warsztaty Wiedeńskie.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia do 17. listopada br. mailowo [info@artykwariat.pl] lub telefonicznie [061 855 10 16]
żródło ilustracji: http://www.theviennasecession.com/wp-content/uploads/2012/12/wiener_werkstaette.jpg

 

 

 

 

PÓŁNOC / POŁUDNIE. O MALARSTWIE JANA PIETERA BRUEGHELA

W dniu 20 marca (czwartek) o godz. 19.00 w ramach cyklicznych Spotkań ze Sztuką zapraszamy na prezentację zatytułowaną:   PÓŁNOC / POŁUDNIE. O MALARSTWIE JANA PIETERA BRUEGHELA.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia do 19 marca br. mailowo [info@artykwariat.pl] lub telefonicznie [061 855 10 16].
W dniach 13-16.03 galeria będzie nieczynna. 

French Dream - Parisian Career oj Moises Kisling

"French Dream Parisian career of Moises Kisling" is the theme of our next "Meetings with Art" cycle. An event will take place on 21 March 2013 at 19:00, by Magdalena Dworak- Mróz.
Mojses Kisling was born in Cracow, where he studied at the Academy of Fine Art, in the atelier of Józef Pankiewicz. At the age of 19 he went to Paris. While staying in France he met Amedeo Modigliani, Max  Jacob, and Chaim Soutine. He also lived in Bateau-Lavoir on Montmartre for a while, where he met Juan Gris, who in 1912 introduced him to Picasso and Braque. Despite the contact with cubism, Kisling did not follow this tendency, he was interested rather in Cézanne’s artistic achievements. In 1912 and 1913 Kisling displayed his work at the Autumn Salon, later in 1914 also at the Salon of Independent Artists (Salon des Indépendants). He served in the army during the war. After he was wounded in the battlefield he was recovering at the Montparnasse, where again he was involved in the artistic life of the city. In 1919 Kisling’s exhibition at the Gallery Druet achieved a great success. His painting entitled “Crazy Years”, devoted to a vivid area of Montparnasse, was hailed as a prototype of the cosmopolitan École de Paris.

His artworks were included in numerous museum collections all over the world, they can be seen in Paris, Geneva or Warsaw.

OLD ART & DESIGN

W ramach cyklicznych Spotkań ze Sztuką,  22 listopada br. odbędzie się kolejna już odsłona projektu „OLD ART & DESIGN”. Kontynuację mariażu sztuki dawnej ze współczesną poprowadzi w tym roku Paweł Grobelny, projektant, kurator wystaw dizajnu, wykładowca w School of Form, absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu), wielokrotnie nagradzany, m.in. w Parckdesign 2008, Prodeco 2006 i 2008, Machina Design Awards 2009.

Wykład zatytułowany: „Historyczne inspiracje u współczesnych projektantów”, w oparciu o przykłady prac polskich i europejskich dizajnerów, poruszać będzie istotę tradycji w dzisiejszym wzornictwie. Inspiracja dawną formą, ale i trudności, jakie napotykają projektanci  podczas prób uwolnienia się od utrwalonych w kulturze, klasycznych funkcji przedmiotów użytkowych; dialog i polemika współczesnych projektów z historycznymi kanonami – to tylko nieliczne przykłady problematyki, która poruszona zostanie podczas Spotkania. Uzupełniona o projekty wizualne, prezentacja zainteresuje każdego, komu bliska jest Sztuka - zarówno ta dawna, jak i obecna.

AN ARTIST'S EYE

Zaburzenia widzenia barwnego u znanych malarzy. to tytuł najbliższego Spotkania ze sztuką,  które poprowadzi znakomity specjalista w dziedzinie okulistyki prof. dr hab. n. med. Józef Kałużny.
Zapraszamy Państwa 25 października 2012 r., o godz. 19.00
Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wcześniejsze mailowe, lub telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa. 
Ilość miejsc ograniczona.
 
Serdecznie zapraszamy!

NIEPRZEMIJAJĄCE PIĘKNO PORCELANY - PORADNIK KOLEKCJONERA

7 KWIETNIA 2011 

COLOUR AND FORM. THAT'S ALL. THE OEUVRE OF HENRI HAYDEN

Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie ze sztuką, które odbędzie się 22 marca br., o godzinie 19.00, w galerii ARTYKWARIAT.
Tym razem koncentrować się będziemy na bardzo malarskim temacie twórczości przedstawiciela École de Paris, Henryka Haydena.
Do niedawna Hayden był malarzem dla wybranych. Nie wzbudzał ciekawości historyków sztuki i szerokiej publiczności, miał za to grono swoich „dyskretnych miłośników”. Dziś coraz częściej obrazy artysty wymienianego w panteonie przedstawicieli środowiska École de Paris wyzwalają spore  emocje, generując wysokie notowania na aukcjach w Polsce i Europie.Henri Hayden, malarz z zamiłowania, podobnie jak wielu jemu współczesnych młodych adeptów sztuki, w poszukiwaniu nowych estetycznych doświadczeń przybył do Paryża na początku XX wieku. Do Paryża Paula Cézanne’a, gdzie królowali fowiści i coraz wyraźniej zaznaczały swą obecność wschodzące gwiazdy kiełkującej rewolty kubistycznej, Pablo Picasso i George Braque. Pod wpływem nowych bodźców artysta kształtował swą osobowość twórczą. Prace Haydena charakteryzowało ciągłe zapatrzenie, pełne wrażliwości na czysto malarskie efekty. Poszukiwanie esencji koloru i formy stało się kluczowym zagadnieniem dla jego twórczości, o czym przekonamy się przyglądając się wybranym obrazom artysty.

OLD ART & DESIGN

Zapraszamy na kolejne z cyklu Spotkanie ze Sztuką zatytułowane OLD ART & DESIGN. które odbędzie się 24 listopada 2011 r. , o godz. 19.00. Nasz najnowszy projekt ma na celu zwiększenie zainteresowania połączeniem designu współczesnych wnętrz z tradycyjną sztuką. Istotną wartością tego przedsięwzięcia jest nawiązanie do sztuki czasów minionych i zachowanie ciągłości kulturowej. Projekt dotyczy obecności we współczesnych wnętrzach dawnych obiektów artystycznych z dziedziny malarstwa i sztuki użytkowej – porcelany, szkła i srebra. Odpowiednio dobrane, w nowoczesnej przestrzeni, stanowić mogą ciekawy kontrapunkt lub jej doskonałe uzupełnienie. 

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wcześniejsze mailowe, lub telefoniczne potwierdzenie uczestnicta. 
Ilośc miejsc ograniczona. 
Serdecznie zapraszamy! 

NOWOROCZNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

08.01.2011

MY SECESSION. MY COLLECTION.

MOJA SECESJA. MOJA KOLEKCJA. to tytuł najbliższego Spotkania ze sztuką, na które zapraszamy Państwa 20 października 2011 r., o godz. 19.00
Spotkanie poprowadzi Magdalena Sawicka 

Prelekcja w całości poświęcona będzie sztuce użytkowej okresu secesji oraz jej kolekcjonowaniu. Czym był ruch nazwany secesją,  jak jego główne idee rozumiane były przez poszczególnych twórców, co warto kolekcjonować, gdzie kupować, czego unikać i jak mądrze we własną kolekcję inwestować? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas najbliższego spotkania ze sztuką.

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wcześniejsze mailowe, lub telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa. 
Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

DRUGI ZŁOTY WIEK MALARSTWA HOLENDERSKIEGO

26. maja 2011 r. zaprosiliśmy Państwa na Spotkanie ze sztuką poświęcone malarstwu holenderskiemu. Odbyło się ono w ramach trwającej w ARTYKWARIACIE wystawyJESTEM W HOLANDII.
Tytuł prelekcji, "Drugi Złoty Wiek malarstwa holenderskiego", wprowadza główną myśli Spotkania. Dziewiętnastowieczni artyści, prezentowani na ekspozycji, silnie inspirowali się dawnymi mistrzami swego kraju. Na ile jednak zapatrzeni byli w przeszłość? Czy byli bardziej romantykami, czy też realistami? Jakie wartości przyświecały tworzonej przez nich sztuce? 

Aby wziąć udział w kolejnym Spotkaniu, wystarczy skontaktować się z galerią mailowo lub telefonicznie, potwierdzając swoją obecność.
Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

BLASK TAJEMNICY - O SREBRNYCH PRZEDMIOTACH UŻYTKOWYCH

JAK DZIAŁA RYNEK SZTUKI I DLACZEGO WARTO W SZTUKĘ INWESTOWAĆ?

07.10.2010