SZTUKA CZY BIZNES? SPOTKANIE AUTORSKIE Z DOROTĄ ŻAGLEWSKĄ

W jakiej kondycji jest polski rynek sztuki? Czy dyskusja o jego charakterze ma sens? Co o rynku sztuki mówią jego główni aktorzy? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak rynek sztuki w Polsce? W ogniu tych i innych pytań znalazła się w ubiegły czwartek autorka książki „Sztuka czy Biznes” O sekretach antykwariuszy”, Dorota Żaglewska. 

Wydarzenie zainteresowało szeroką publiczność, wśród której znaleźli się zarówno kolekcjonerzy, jak i inne osoby związane z rynkiem sztuki. Spotkanie uświetniła także obecność rozmówców autorki, z którymi wywiady składają się na treść książki. Nasi goście dowiedzieli się wiele zarówno o procesie pisania książki, osobach i obiektach z którymi zetknęła się autorka podczas jej pisania, a także o historii, teraźniejszości i przyszłości rynku sztuki w Polsce.

Po rozmowie, którą sprawnie poprowadziła Julia Błaszczyńska, wywiązała się ciekawa dyskusja na temat kondycji rynku antykwarycznego. Zabierający w niej głos podzielili się swoimi spostrzeżeniami, często nabytymi na drodze doświadczenia kolekcjonerskiego i handlowego.

Na tytułowe pytanie sztuka czy biznes? nie udało się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Większość uczestników dyskusji skłaniała się ku tezie, że biznes nie może sztuki zdominować, bo wówczas przestanie ona być sztuką. Zauważono także pewne niedostatki polskiego rynku sztuki i przedstawiono recepty na poprawę jego kondycji. Po spotkaniu autorka podpisywała swoje książki, które wciąż nabyć można w galerii Artykwariat.

W imieniu swoim i autorki książki, dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo w spotkaniu!

Przy okazji zapraszamy na wyjątkową aukcję, która odbędzie się 8 grudnia o 16.00 w Centrum Kultury Zamek. Dochód ze sprzedaży dzieł sztuki przekazany zostanie na Fundację Dom Autysty.