Bez tytułu, 1992

020019
Grzegorz Chojnacki (ur. 1955)
Bez tytułu, 1992 
Technika mieszana na papierze czerpanym 
wymiary: 63 x 45 cm /   w ramie : 83,5 x 63 cm
 
sygn.  śr. d   " G. Chojnacki '92"
 
cena: 3700 PLN
 
 
Grzegorz Chojnacki - urodzony w 1955 roku w Zgierzu. Studia w PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa w latach 1975-1980. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej w pracowni profesora Leszka Rózgi oraz z malarstwa w pracowni profesora Stanisława Fijałkowskiego.
Od 1996 do 2007 roku kieruje pracownią Grafiki Warsztatowej na Wydziale Tkaniny i Ubioru.
W roku 2007 obejmuje kierownictwo pracowni Druku Cyfrowego na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
W latach 1992-2002 brał udział dwudziestokrotnie w Międzynarodowych Targach Sztuki we Frankfurcie n/Menem, miał indywidualne wystawy w Dreźnie, w Wildeshausen, Łodzi, Warszawie i Sandomierzu, oraz uczestniczył w około trzydziestu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Uczestnik Międzynarodowego Trienale Grafiki w Krakowie w 2003 roku.Profesor zwyczajny od 2006 roku, a od roku 2005 rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem.
 
Program pracowni: Nie ma już dzisiaj, w 2007 roku, sensu powtarzanie, że w zakresie mediów elektronicznych dokonała się rewolucja i to nie tylko techniczno-technologiczna, ale co ważniejsze, rewolucja w zakresie świadomości artystycznej. Ten bezsporny fakt jest już powszechnie znany. Nie można zatem kształcić współcześnie artysty grafika, który byłby ignorantem w zakresie grafiki cyfrowej. 
Komputer, a w zasadzie oprogramowanie graficzne, jego dostępność, łatwość powielania i przesyłania danych, zrewolucjonizowało świat, w tym szczególnie świat grafiki artystycznej. To sytuacja nieznana jeszcze piętnaście, czy dwadzieścia lat temu.
 
Credo:Profesja artysty to: emocje, mistrzowski warsztat i umiejętne wykorzystanie przypadku. Za najważniejsze uważam jednak konieczną indywidualizację zapisu artystycznego. 
Jestem przekonany, że także w zakresie techniki cyfrowej jest to już dziś w pełni możliwe.

W tej kategorii szczególnie polecamy