WERNISAŻ WYSTAWY TAJEMNICZY OGRÓD

W czwartek 17 maja 2018 r. mieliśmy niewątpliwą przyjemność otworzyć w galerii wystawę pt. „Tajemniczy Ogród. Kwiaty w kolekcji Artykwariatu”. Przygotowania do tego wydarzenia i gromadzenie materiałów oraz opracowywanie części merytorycznej rozpoczęło się już w lutym. Efekty zobaczyć mogli nasi Goście na wernisażu. Frekwencja dopisała, z czego jesteśmy bardzo dumni i serdecznie dziękujemy za obecność!

Ponieważ kwiaty oddziałują na wiele zmysłów, zatroszczyliśmy się szczególnie o to aby nasi Goście mogli kwiaty nie tylko oglądać, ale również poczuć ich zapach i… posmakować. W salach porozstawiane były wonne bukiety z liliami, piwoniami, różami i goździkami, na parapetach pyszniły się kompozycje kwiatów zapewnione przez firmę Vitroflora, a zmysł smaku można było uraczyć ciastem z Weranda Catering, udekorowanym żywymi, jadalnymi kwiatami.

Zestawienia kwiatów z naszych obiektów wraz ze zdjęciami ich żywych pierwowzorów wzbudziły niemałe zainteresowanie. Cieszymy się, że ten wątek w sztuce stał się na nowo ciekawym torem do badania dzieł i tego co na nich przedstawione.

Wystawa potrwa do 30 czerwca, a kolejne wydarzenie z nią związane to wykład kuratorki Zofii Strzelczyk, która opowie o ciekawostkach dotyczących kwiatów w sztuce. Odbędzie się on 24 maja o godzinie 19:00 w Artykwariacie. Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/158688018309419/