NOC MUZEÓW 2018

Jest jedna taka noc w roku, kiedy Artykwariat otwarty jest do północy i kiedy dzieją się w nim wyjątkowe rzeczy – Noc Muzeów.

W tym roku Noc Muzeów w Artykwariacie kręciła się wokół wystawy Tajemniczny Ogród. Zaprosiliśmy naszych Gości na warsztaty, podczas których tworzyli bukiety zgodnie z zasadami zrównoważonej kompozycji.

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem Zofii Strzelczyk, kuratorki wystawy, której florystyczne wskazówki sprawiły, że w ramach warsztatów powstały małe, kwiatowe dzieła sztuki.

Sprawdzaliśmy też czy sztukę da się…powąchać! Podczas oprowadzań po wystawie dokładnie przyglądaliśmy się kwiatom na obrazach, porcelanie, metalach i biżuterii, które są bohaterami wystawy Tajemniczy Ogród.

Julia i Martyna opowiedziały historie kwiatowych przedmiotów ze zbiorów galerii, zachęciły do porównania botanicznych pierwowzorów z dziełami artystów i znalezienia swojego własnego Kwiatu Paproci pośród obiektów z kolekcji Artykwariatu.

W Noc Muzeów Artykwariat odwiedziło ponad 400 osób, a w ramach warsztatów powstało ponad 100 przepięknych, wiosennych bukietów. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!